Бібліотека працює, книга лікує, читачі — «смакують»

Письменниця стверджує, що її діти вже виросли і вона зараз народжує виключно книжкиТернопільські бібліотекарі переконані, що електронні книги ніколи не витіснять друковану літературу. Інтерес до книги не пропадає. Просто читачі нині відбирають і “смакують” чтиво ретельніше, ніж раніше. Ось тільки їм вистачило б їм новинок у діючих книгозбірнях, бо проблем вони мають чимало .

Бібліотекар має бути психологом і літературознавцем. Він постійно спілкується з людьми, вивчає уподобання кожного.

Читачі називають книги найкращим засобом від депресії та душевних хвороб. Мовляв, саме там більшість забуває про свої проблеми. Хоч є їх чимало і в самих книгозбірень.

Філософія обслуговування читачів нині докорінно змінилася, зауважують біблотекарі. Бібліотекареві треба бути обізнаним з новою літературою, щоб доносити інформацію про неї читачеві. Тому бібліотекар має бути на крок попереду від нього. Адже він не просто видає книги, а й повинен бути аналітиком.

— Якщо у 1990-ті в нашому абонементному відділі було до 9 тисяч читачів, то нині, на жаль, — 5. Але тішить те, що молодь читає сучасну українську літературу, — додає жінка. — Крім того, у нас є постійні відвідувачі. Серед них — близько 20 людей, яким від 80 до 90 років.

Зазвичай молоді люди орієнтуються на новинки книжкового ринку. Наприклад, почули один від одного про якусь книгу, і всі хочуть її прочитати. Тобто серед молоді існує мода на сучасну українську книжку, хоча полюбляє юнь і зарубіжну.

— Незважаючи на новітні технології, електронна книга ніколи не витіснить друковану,- стверджує Тетяна Ковалькова. — Оскільки книга — це терапія, яка може вилікувати від різних душевних хвороб. Коли людина читає, то відволікається від буденних проблем. Тому бібліотека ніколи не помре, а книга залишиться вічною!

Запити читачів нині змінилися. Причому важчим стає не тільки пошук книг за навчальною програмою, а й запит книг для загального розвитку. Молодь сьогодні, окрім художньої літератури, на дозвіллі цікавляться філософією та психологією. Такі висновки зробила для Лідія Грищук. Вона має 28-річний досвід роботи у бібліотеці для молоді. Працювати туди жінка пішла у 1981-му за розподіленням після закінченні вишу. Як розповідає бібліотекар, захоплення цією справою зародилося ще у шкільні роки.

— Якось до нас прийшла дівчина і мало не кинулася мені на шию, — посміхається жінка. — Виявилося, після прочитання запропонованої мною книги вона помирилася зі своїм обранцем. Бо проаналізувала себе, стосунки та помилки. І таке буває!

За роки, проведені у бібліотеці, змінилося і дещо у характері жінки. Зі слів пані Лідії, вона стала стриманішою, вчинки — виваженішими.

— Як тільки-но почали з’являтися книги Пауло Коельо, мене дуже вразив “Алхімік”, — каже вона. — Його я перечитувала кілька разів. Дуже сподобалися твори Еви Ґати та Марини Гриміч. До вподоби також книги Андруховича та Дереша. Якщо відкинути усілякі постмедерністичні прийоми, то впадають у вічі глибокі філософські думки цих авторів.

Зі слів пані Лідії, з часом змінюються і смаки читачів. Молодь повертається до читання класичних авторів. Причому — задля власного розвитку.

Люблять у нас і фантастику, і детективи. Так, пам’ятатиму ще довго одного студента з економічного. Він чи не щодня приходив, брав без будь-яких слів книгу і починав читати. Інколи це переривалося гучним сміхом. Він настільки захоплювався читанням, що не помічав нікого. Спочатку це якось нас насторожувало, але потім ми звикли. Хлопець — дуже хороший і розумний.

Підгледіла в телевізорі: http://te.20minut.ua/news/10183693

Реклама

Детали hvoryj
Хвора бібліотекою. Давно (здається, це у мене спадкове) і невиліковно

2 Responses to Бібліотека працює, книга лікує, читачі — «смакують»

  1. ПБ says:

    Офтоп. Дєвочка, а ти нє лопнєш?=)

    • hvoryj says:

      Дєвочка дуже тренована… ще з дев яти років, так що не переживайте :). Наступного року четвертий піде (якщо ви про це), щоправда вже ЗОВСІМ на іншу тему. Сімейний проект такий собі буде…

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: