Так лікують книжками у Львівській дитячій бібліотеці

З 12 листопада 2010 року в обласній дитячій бібліотеці у Львові розпочав роботу бібліотерапевтичний центр “Ковчег».

Отака гарненька емблемаВідкриття центру стало можливим завдяки перемозі бібліотеки в конкурсі «Навчально – інноваційні бібліотеки», в рамках програми «Бібліоміст»

Мета проекту — урізноманітнити спектр бібліотечних послуг, захищати інтереси неповносправних людей і забезпечувати їх право на інформацію, спілкування, освіту. Бібліотекарі Львівщини навчатимуться основ бібліотерапії, а діти – читачі бібліотеки матимуть змогу отримати психологічну допомогу, поради бібліотекарів і книги, які допоможуть їм долати проблеми. План роботи Ковчега можна подивитись на веселому кольоровому вебсайті бібліотеки, найближчим часом вона також буде працювати не тільки з дітьми з інтернатів, а також із бібліотекарями, зацікавленими в подібних проектах у своїх установах. Була би у Львові — пішла би сама повчитися

Дорогі батьки!

Якщо ваша дитина мало спілкується з однолітками,
вона надто боязка чи сором’язлива,
у вас виникають конфлікти через її упертість та вередування;

Якщо ви хочете допомогти дитині спілкуватися і знаходити друзів,
запобігти виникненню дитячих страхів,
установити емоційний контакт з дитиною, звертайтеся до психолога,
який чергує у нашій бібліотеці
щодня, крім суботи та неділі, з 15 до 17 год.
у читальному залі для молодших школярів.
Дитина зустрічається з школою
Дитяча психологія
Пальчикові ігри для малюків

Про що ми тут взагалі говоримо? Читайте нижче

Модна тема — арт-терапія в бібліотеці

Коли перший раз чуєш словосполучення арт-терапія, перші асоціації — що це або щось медично-клінічне, або якась модна мистецька «фішка». Власне, частково так воно і є… але не зовсім. Я от сьогодні зрозуміла, що арт-терапія (включно з казкотерапією, драматерапією, ритмотерапією, терапією кольором, піском, трансперсональною голосовою терапією і т.д.) — це потужний напрям в освітній та соціальній роботі, а отже — в роботі саме бібліотекаря.

Все більше й більше укр. бібліотек працюють зараз у цьому напрямку. Я знаю лише про Миколаїв (центральна бібліотека ім. Кропивницького, за підтримки волонтерів корпусу Миру та Відділу преси, освіти й культури посольства США в Україні, НУО Діалог та,останнім часом, програми Бібліоміст, спільно з відомими професорами з Санки Петербургу) та Львів (обласна чи то юнацька, чи то дитяча бібліотека, спільно з поляками). Але підозрюю, що таких бібліотек є більше… Отже, шановні пані та пани бібліотекарі, приєднуйтеся — це дуже модно, перспективно та просто цікаво! Як для дорослих, так і для дітей, як для здорових успішних людей, так і для людей з особливими потребами.

Потужні потенційні партнери — Київська або Вінницька арт-терапевтична асоціація, вищезазначені бібліотеки, ну і, звичайно — ask google — art-therapy.org.ua.

Мені особисто ще імпонує фільмо-терапія. Для бажаючих спробувати, а що ж це воно таке можу порадити передивитися фільм Стенлі Кубрика «Заводной апельсин», для дітей — «Автостопом по галактике». Останній фільм знятий з метою розвитку у дітей та підлітків емпатії — вміння розуміти іншого та співчувати іншій людині, використовується в тому числі для роботи з підлітками й дітьми — «клієнтами» відділків міліції для неповнолітніх (приёмник-распределитель).

і на завершення — трохи позитиву. Екологічна психологія радить читати дітям казки про 12 місяців та Чебурашку (особливо главу про те, як він прибирав сміття в місті). Для дорослих рекомендують ознайомитися з Василієм Філіним, який розказує, як позбавлятися в містах агресивних та гомогенних факторів — цим, наприклад, зараз активно займаються у Москві… непогано б, якби і в Києві нарешті про це подумали…

Реклама

Детали hvoryj
Хвора бібліотекою. Давно (здається, це у мене спадкове) і невиліковно

4 Responses to Так лікують книжками у Львівській дитячій бібліотеці

 1. відділ літератури з мистецтво Херсонської ОУНБ теж запрошує всіх на лікування, і навіть показував нам свою презентацію про це — вони там з червоними хрестами лікують читачів; але оскільки вони забабахали цю презу на багато-багато мегабайт, навряд чи буде можливість ознайомити громадськість з цією інноваціє
  лікарю, а як ваше здоров»ячко?

  • hvoryj says:

   Чудово! «А здоровье мое не очень… то лапы ломит, то хвост отваливается» 🙂

   Особливо після такого чудового тренінгу

 2. З досвіду Каланчакської районної бібліотеки для дітей

  І дитяча книга лікує…

 3. Ганна says:

  Просто блиск! Бібліолікаря мені!! 🙂

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: